fbpx

Kalendarium „STOP podwyżce w mieszkaniach komunalnych w Łodzi”

24.02 – w obecności mediów złożony został protest w kancelarii Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej wraz z podpisami.

11.03 – protest na ul. Piotrkowskiej – z protestującymi spotkali się jedynie przedstawiciele Zarządu Lokali (Chojnacki, Nogala), dyrektor UMŁ Piotr Siedlecki i Pani Baranowska. Złożyliśmy kolejną petycję.

06.03 – program konfrontacje (z ramienia UMŁ wystąpili Chojnacki i Siedlecki).

08.03 – program TVP info (z ramienia UMŁ wystąpili Chojnacki i Siedlecki oraz Skwarka).

15.03 – otrzymaliśmy możliwość „wystąpienia” w czasie Rady Miejskiej.

20.03 – kolejny program w telewizji TOYA (z ramienia UM wystąpili Chojnacki i Siedlecki oraz Skwarka).

Ok. 20.03 – po naszych protestach wprowadzono kontrole w mieszkaniach – niby administratorzy mieli spisywać wszystkie wady/usterki – ale bardzo często tylko spisywali zagrzybienie i nic więcej nie chcieli.

27.03 – otrzymaliśmy pismo z UMŁ. Co ciekawe, złożony przez nas sprzeciw do Prezydenta M. Łodzi wraz z popisami 1625 lokatorów mieszkań komunalnych złożyliśmy w dniu 24.02.2017 r. (potwierdzony pieczęcią wpływu sekretariatu Prezydenta Miasta), natomiast petycję kierowaną również do Prezydenta Miasta składaliśmy w dniu 13.03.2017 r. Petycja nosiła datę 11.03.2017 r. jednak w tym dniu nie została przyjęta ponieważ w sobotę UMŁ nie pracował. Powyższa petycja została złożona w sekretariacie Prezydenta M. Łodzi w dniu 13.03.2017 r. Pismo podpisane przez Pana Dyrektora nie było więc odpowiedzią na żaden ze złożonych przez nas dokumentów.

30.03 – programu „Łodzią po regionie”, niestety nikt z Urzędu Miasta nie zechciał przybyć na rozmowę z nami. Nie przyjęli zaproszenia.

01.04 – otrzymaliśmy kolejne pismo z UM z informacją jakie bonifikaty aktualnie obwiązują.

05.04 – protest w czasie sesji RM (z ramienia UM wystąpili Chojnacki i Siedlecki oraz Tomasz Kacprzak).

05.04 – protestujący poszli na dworzec fabryczna – w czasie kiedy miała przyjechać komisji oceniająca Łódź pod kątem expo (wtedy Pani Prezydent zechciała podejść i powiedziała że jest przecież chętna na spotkanie oraz poprosiła o zaprzestanie protestu).

07.04 – spotkanie z Wojewodą Łódzkim.

10.04 – spotkanie z Panią Prezydent oraz Panem Krzysztofem Piątkowskim ponownie złożyliśmy petycję. Pani Prezydent nie zmieniła decyzji.

24.04 – konferencja prasowa UMŁ.

25.04 – kolejne spotkanie z Panią Prezydent – nic nie wnoszące, dokładnie takie samo jak poprzednie.

26.04 – protest na kolejnej sesji, Radny M. Rakowski wezwał straż miejską do interwencji w sprawie protestujących.

26.04 – spotkanie Krzysztofa Piątkowskiego z protestującymi, nocna okupacja Sali obrad, nocne spotkanie z Panem K. Piątkowskim, złożyliśmy punkty o których chcemy dalej rozmawiać.

27.04 – spotkanie z Krzysztofem Piątkowskim (cały czas ta sama linia rozmów).

06.05 – miało być kolejne spotkanie z P. Piątkowskim ale zostało przesunięte na 19 maja (cały czas ta sama linia rozmów, miały paść nowe propozycje – nie padły). Obiecano do 16 czerwca wyceny wykupu, też ich w tym terminie nie zrealizowano.

22.05 kolejna konferencja prasowa UMŁ.

24.05 – znów byliśmy na Radzie Miasta. Nie wyznaczono kolejnego terminu spotkania z UMŁ…

06.05 – info o kontrolach z mieszkaniach komunalnych. Krzysztof Piątkowski przyznał, że „Nasza wiedza o zasobie mieszkaniowym jest skąpa. Dane o budynkach mają wiele błędów, które trzeba naprawić. Nie ma oznaczenia adresów, co utrudnia dostarczenie korespondencji. Są też pomyłki w opisie kondygnacji mieszkań. Mam świadomość, że stare dane były nierzetelne.”

Wszystkie informacje publikujemy na FB.

 

Komitet Mieszkańców „STOP podwyżce w mieszkaniach komunalnych w Łodzi”

Wrzuć komentarz

Pozostańmy w kontakcie