fbpx
LD_debaty_grafika_czynsze_

Podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych – tak czy nie?

Tradycyjnie już jak co miesiąc zapraszamy na kolejną debatę, tym razem poświęconą podwyżkom czynszów w mieszkaniach komunalnych, która odbędzie się już 22 sierpnia (wtorek) w biurze Instytutu Spraw Obywatelskich przy ulicy Pomorskiej 40 (lewa oficyna, parter).

W maju tego roku doszło do wspomnianej wcześniej podwyżki. Zainteresowani tematem lokatorzy sprzeciwiają się takiej decyzji i uważają, że nowe stawki są zdecydowanie zbyt wygórowane. Z kolei władze miasta tłumaczą swoją decyzję przeprowadzonymi dotychczas remontami oraz faktem, że lokatorzy takich mieszkań nie mogą płacić identycznych stawek co ci, którzy mieszkają w znacznie gorszych warunkach.

Dodatkowo polityka mieszkaniowa Łodzi na lata 2016-2020, wskazuje na strategię wykupu takich mieszkań przez najemców, lub w przypadku niechęci do takiego rozwiązania bądź braku możliwości finansowych miasto będzie oferowało lokale zastępcze.

Czy zatem podwyżki w mieszkaniach komunalnych są zasadne? A jeśli tak, w jakiej wysokości i na jakich zasadach? Jeśli nie, to jak powinna wyglądać polityka miejska w obszarze mieszkań komunalnych?

Do rozmowy zostali zaproszeni*:
1. Hanna Zdanowska* – Prezydent Miasta Łodzi
2. Krzysztof Piątkowski* – Wiceprezydent Miasta Łodzi
3. Hanna Gill-Piątek – Kongres Ruchów Miejskich
4. Piotr Nowakowski – mieszkaniec Łodzi
5. Michał Rulski – stowarzyszenie Wolne Miasto Łódź

Debatę poprowadzi Rafał Górski – społecznik, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO).
*w trakcie potwierdzania

Zapraszamy!
W razie pytań prosimy o kontakt z Iloną Pietrzak:
E: ilona.pietrzak@inspro.org.pl | T: 519 300 631 | TT: Ilona Pietrzak

 

Wrzuć komentarz

Pozostańmy w kontakcie