fbpx

Artyści dla Olinka. Aukcja charytatywna 2017

Zespół Łodzianie Decydują gorąco zaprasza na wyjątkową aukcję charytatywną, która odbędzie się 20 października 2017 roku o godzinie 19.00 w restauracji Gronowalski (Tymienieckiego 22/24) w Łodzi. „Artyści dla Olinka” to projekt który powstał w 2013 roku i ma na celu zbiórkę funduszy na sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla małego łodzianina – Oliwiera. Koszt roczny rehabilitacji to około 30 tysięcy złotych. Ta kwota przekracza możliwości finansowe mamy Olinka – Pani Małgorzaty.

Oliwier to 9-letni sympatyczny, wesoły i pozytywnie nastawiony do życia mały dżentelmen, u którego zdiagnozowano rzadką chorobę genetyczną: zespół Coffin-Lowry. Pomimo przeciwności losu chłopiec dzielnie stawia czoło wszystkim wyzwaniom, ciężko pracuje i drobnymi krokami osiąga postępy w swoim rozwoju.

Również mama Oliwiera zasługuje na szacunek i ogromne wyrazy uznania. Pani Małgorzata poznała rocznego Olinka w 2009 roku, od razu pokochała i adoptowała. Jak sama powtarza „urodziła go sercem” i dała mu szansę na normalny kochający dom. Pomimo zdiagnozowania u Oliwiera w pierwszych miesiącach życia obniżonego napięcia mięśniowego oraz opóźnienia rozwoju ruchowego nie traktowała tego jako przeszkody we wspólnym szczęściu. Dla nas jest prawdziwą bohaterką!

Jednak jak wszyscy bohaterowie Pani Małgorzata także potrzebuje wsparcia w walce o lepszy los dla Oliwierka. Choroba chłopca wymaga kosztownych zabiegów i rehabilitacji, które przekraczają możliwości finansowe większości osób. Tak zrodził się kilka lat temu pomysł zorganizowania wystawy artystycznej, a później aukcji charytatywnej. Na czym ona polega? „Artyści dla Olinka” to niepowtarzalna okazja by wziąć udział w licytacji prac artystycznych ambitnych i uzdolnionych artystów. Dochód z tej aukcji przeznaczony jest na zabiegi dla małego chłopca. Uczestnicy licytacji mogą kupić wyjątkowe prace i nacieszyć swoje oko prawdziwymi dziełami sztuki. Tym samym przeznaczają fundusze na rehabilitację Oliwiera i otrzymują unikatowe prace artystyczne przygotowane tylko i wyłącznie na tę okazję. Szeroka paleta technik, motywów i stylów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

20 października w restauracji Gronowalski odbędzie się kolejna edycja licytacji. Tym samym otrzymujecie okazję uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Kupując prace artystyczne na aukcji wspieracie szczytny cel oraz pomagacie promować ambitnych i zdolnych artystów.

Poniżej możecie pobrać katalog prac wystawionych na aukcję w tym roku. Zapraszamy również do obejrzenia reportażu poświęconego historii Oliwiera i jego mamy. Koniecznie odwiedźcie też stronę wydarzenia na facebook’u

FB: Aukcja Artysci dla Olinka

Reportaż TVP Łódź: „Wiedziałam, że to moje dziecko”

artysci-dla-olinka-broszura