fbpx

Debata: rady osiedli – zlikwidować czy wzmocnić?

Już dziś (20.06) o 18.30 zapraszamy na kolejną z cyklu debatę poświęconą problematyce rad osiedli, która odbędzie się w biurze Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO) przy ulicy Pomorskiej 40 w Łodzi.

Rada osiedla to najniższa jednostka pomocnicza miasta, ale czy rzeczywiście jest realnym wsparciem dla władz lokalnych? Według radnych osiedlowych współpraca z urzędnikami miejskimi pozostawia wiele do życzenia, a działania w obrębie polityki lokalnej faktycznie obniżają jej kompetencje. Czy jest to rzeczywiście teoretyczny twór i nieprzemyślany efekt koncepcji decentralizacyjnej? Jak można wzmocnić zaangażowanie rad osiedli w życie społeczne mieszkańców? A może warto zastanowić się nad ich likwidacją?

Na te pytania odpowiemy dzisiaj w gronie władz miasta, członków rad osiedli i zaangażowanych
w sprawy lokalne społeczników.

Poniżej prezentujemy dokument (w formacie pdf.) zawierający propozycje zmian w obrębie funkcjonowania rad osiedli, który będzie punktem wyjścia do dalszej dyskusji.

RADY OSIEDLI – propozycje zmian

Serdecznie zapraszamy

Pozostańmy w kontakcie

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.